Válek autosportVálek tourItalia in Ostrava - eshop
 Novinky Italia in Festa
 

registrace | zapomenuté heslo

Novinky

registrace | zapomenuté heslo

Pojeďte s námi odhalit příběhy z automobilové historie - Část 4: Volkswagen

V další části naší jízdy automobilovou minulostí se vydáme západním směrem a zavítáme do sousedního státu, do města Wolfsburg rozkládajícího se v oblasti Dolního Saska a do proslulé automobilky Volkswagen, z jejichž dílen vyjížděla vozidla, která si svou oblíbenost stále drží. I v dnešní době patří Volkswagen k největšímu automobilovému koncernu. A není divu. Pojeďme prozkoumat slavnou minulost.

Požitek z jízdy
Renovované, nablýskané, legendární a oblíbené vozy značky Volkswagen jsou potěšením pro každého majitele. Jízda třeba v modelu VW Brouk je svátečním okamžikem, kdy se leskem pyšnící vozidlo prohání po cestách.

Volkswagen

Řadíme zpátečku
Automobilka Volkswagen byla založena v roce 1937 jako společnost Gesellschaft zur Vorbereitung des Deutschen Volkswagens mbH, o rok později se přejmenovala na Volkswagenwerk GmbH. Jejím cílem bylo vyrábět takové vozy, které budou výkonné a přitom pro každého cenově dostupné. Je potřeba také zmínit, že tuto stěžejní myšlenku prosazoval diktátor Adolf Hitler, který stál u zrodu vozu s jeho charakteristickým zaoblením. Říká se, že jej k tomu inspiroval design vozů Tatra.

Zásadní zvrat
Stejně jako do každodenního života, tak i do procesu výroby slavné automobilky zasáhla druhá světová válka. Začalo se zbrojit a výroba se zaměřila na vojenská terénní a obojživelná vozidla. Roku 1942 se Volkswagen stal největším výrobcem osobních automobilů v Německu. Jak vypadal takový terénní vůz? Podívejte se zde

Po vzpamatování se z válečných let automobilka prožívala nebývalý rozkvět. Expandovala do světa a zahájila výrobu slavného modelu Transporter, který je nesmazatelně spojen s hnutím hippies. Karoserie ručně ozdobená květinovými motivy, symboly lásky a míru přesně odrážela kulturu hippie, jejíž hlavní náplní bylo právě cestování.

Ohlédnutí za oslavami 60. výročí vozů Transporter zde

Neméně slavná budoucnost
Modernizace, restrukturalizace a otevřenost novým technologiím přinesla Volkswagenu slávu až do dnešních dnů.

Chcete-li se dozvědět více o historii, čtěte zde

Ohlédnutí za některými modely
Od výroby prvního vozu už uplynula pěkná řada let, kdy z výrobní linky na cesty vyjelo nespočet modelů. Podívejme se na některé z nich.

Mezi veřejností je asi nejznámější vozidlo přezdívané jako Brouk, výrobní název Volkswagen Typ 1, které vzniklo již ve 30. letech 20. století a v 50. letech pak významně přispělo k motorizaci Německa. Autorem nezaměnitelného a sympatického designu tohoto nejdéle vyráběného vozu je Erwin Komenda.

Brouka vystřídal model Golf, který navázal na jeho úspěchy a na něj pak automobil střední třídy značky Volkswagen Passat.

Akce pro všechny příznivce
Že je o veterány Volkswagen zájem, dokládají četná setkání i závody. Například ten, který se pořádá každý rok na pražském Vítkově.

Foto v článku převzato z www.wikipedia.cz, autorem fotografie je Stahlkocher.


DiskuzeNový příspěvek

Nové příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé.
© 2010 – 2019 MARF reklamní agentura, grafické studio a tvorba webových stránek